Uppdateringsläge: Alla uppdateringar klara


Logotype Svenska Parson Russell Terrierklubben

Uppfödare

Dessa uppfödare är samtliga medlemmar i Svenska Parson Russell Terrier Klubben och Svenska Kennelklubben.

>>   Adesso  <<
Ägare Annica Andersson
E-post adesso@parson.nu
Ort Väddö
Hemsida www.parson.nu
Telefon 073/831 44 90
>>   Arctic Paws  <<
Ägare Therese Svalkvist Eide
E-post therese@arcticpaws.se
Ort Gällivare
Hemsida www.arcticpaws.se
Telefon 0975/230 12
Telefon 073/843 44 01
>>   Beachrunner's  <<
Ägare Anja Månström
E-post beachrunners@gmail.com
Ort Borrby, Österlen
Hemsida www.beachrunners.se
Telefon 0414/312 38
Telefon 070/483 85 50
>>   Bee Sweet's  <<
Ägare Moa Björnson & Sofie Björk
E-post info@kennelbeesweets.se
Ort Örebro
Hemsida www.kennelbeesweets.se
Telefon 070/563 07 00
>>   Blacksmith Hill  <<
Ägare Carina & Stefan Börjesson
E-post info@smedje-backen.se
Ort Ucklum, Stenungsund
Hemsida www.smedje-backen.se
Telefon 0303/77 67 75
Telefon 0735/29 21 11
>>   Bredehalls  <<
Ägare Thomas & Anna-Karin Berntson
E-post bredehall@live.se
Ort Lerum
Hemsida www.bredehallskennel.se
Telefon 0302/711 60
Telefon 0707/17 87 07
>>   Cisconis  <<
Ägare Nina Ekberg
E-post nina.ekberg@telia.com
Ort Västerljung
Hemsida www.cisconis.se
Telefon 0156/200 40
Telefon 070/316 26 64
>>   Danscan's  <<
Ägare Lene Nordström
E-post mail@danscans.se
Ort Holmsjö, Blekinge
Hemsida www.danscans.se
Telefon 0455/97 208
Telefon 0730/79 14 07
>>   Dark Russell's  <<
Ägare Anna Wikström
E-post darkrussells@hotmail.com
Ägare Peter Wikström
Ort Blåsmark
Hemsida www.123minsida.se/darkrussells
Telefon 0911/393 30
Telefon 070/339 93 12
>>   Delsbostintan  <<
Ägare Ann-Christine Eriksson
E-post kopparn2@spray.se
Ägare Matthias Dahlström
Ort Delsbo
Hemsida www.123minsida.se/delsbostintan
Telefon 0653/121 62
Telefon 0730/55 69 17
>>   Double Barrels  <<
Ägare Monica Olsson Bäck
E-post double_barrels_kennel@telia.com
Ort Bromölla
Hemsida www.parsoncorner.com
Telefon 0456/292 80
Telefon 070/037 80 33
>>   Emblazy's  <<
Ägare Britt Pereira
E-post emblazys@gmail.com
Ort Solna
Hemsida www.123minsida.se/Emblazys
Telefon 08/83 97 73
Telefon 0735/12 74 07
>>   For Fun  <<
Ägare Ursula Skanefors-Winbjörk
E-post ursula@kennelforfun.se
Ort Gällivare
Hemsida www.kennelforfun.se
Telefon 0970/133 97
Telefon 070/625 02 89
>>   FourUse  <<
Ägare Lotta Daher
E-post 4use@bredband.net
Ort Hammarö, Karlstad
Hemsida www.4use.eu
Telefon 054/52 60 09
Telefon 070/232 75 43
>>   Foxdancing  <<
Ägare Nilla Hägg
E-post foxdancing@gmail.com
Ort Åsbro
Telefon 0583/404 22
Telefon 073/777 18 90
>>   Fröken Fräkens  <<
Ägare Anne Karlsson
E-post frokenfrakens@hotmail.com
Ort Piteå
Hemsida www.frokenfrakens.se
Telefon 0911/685 66
Telefon 070/239 65 59
>>   Good Girl  <<
Ägare Anna Käll
E-post anna@goodgirl.se
Ort Borås
Hemsida www.goodgirl.se/kennel
Telefon 033/10 15 03
Telefon 0705/25 49 22
>>   Honeyfarm  <<
Ägare Birgitta Lindius
E-post birgitta.lindius@telia.com
Ägare Isabella Asp
E-post isabella.asp@telia.com
Ort Grödinge
Hemsida www.honeyfarm.nu
Telefon 08/530 256 90
Telefon 08/778 28 70
>>   Hökmossens  <<
Ägare Maria Larsson
E-post maria.helena.l@telia.com
Ägare Per-Arne Gustavsson
Ort Grythyttan
Hemsida www.hokmossens.se
Telefon 0591/143 44
Telefon 070/489 53 77
>>   IdaLisa's  <<
Ägare Lilian Haglund
E-post lilian.haglund@telia.com
Ort Täcktö, Borensberg
Hemsida www.idalisas.se
Telefon 013/17 04 44
Telefon 070/407 48 98
>>   Joygarden  <<
Ägare Katarina Johansson
E-post kacka.j@telia.com
Ort Borås
Hemsida www.joygarden.se
Telefon 033/29 35 50
Telefon 0706/19 99 66
>>   Krislahedens  <<
Ägare Yvonne Skarfors
E-post yvonne.skarfors@strangnas.se
Ort Strängnäs
Telefon 0152/157 16
Telefon 0709/75 64 84
>>   Leida's Russells  <<
Ägare Cilla Bergman
E-post cilla.bergman@telia.com
Ort Odensbacken
Hemsida www.leidasrussells.se
Telefon 019/45 40 11
Telefon 070/609 19 07
>>   Minnepy's  <<
Ägare Pia Hedfors
E-post info@minnepys.se
Ort Harbo, Uppsala
Hemsida www.minnepys.se
Telefon 0292/306 63
Telefon 0705/34 98 18
>>   Nado Shiz's  <<
Ägare Laila Rantanen
E-post russellterrier@nadoshiz.com
Ägare Lotta Rantanen
Ort Södertälje
Hemsida www.nadoshiz.com
Telefon 073/787 6213
Telefon 073/687 72 47
>>   Parsonalities  <<
Ägare Anette & Peter Ahlgren
E-post anette@parsonalities.com
Ort Staffanstorp
Hemsida www.parsonalities.com
Telefon 046/25 80 79
Telefon 0708/13 18 66
>>   Partax  <<
Ägare Linda Husberg
Ort Uddevalla
Hemsida www.partax.se
Telefon 0522/870 19
Telefon 0704/44 47 22
>>   Radagast  <<
Ägare Berit Burmeister-Lindgren
E-post radagast@swipnet.se
Ägare Thomas Lindgren
Ort Almunge
Hemsida www.parsonrussell.se
Telefon 0174/230 53
>>   Revefotens  <<
Ägare Lena Kjempengren
E-post parson@online.no
Ort Norge
Hemsida www.parson.no
Telefon 0047 32 85 25 83
>>   Seasmile  <<
Ägare Silvana Schiöler
E-post info@kennelseasmile.se
Ort Trelleborg
Hemsida www.kennelseasmile.se
Telefon 040/611 17 43
Telefon 070/225 50 22
>>   Tigermånens  <<
Ägare Carina Eriksson
E-post tigermanen@telia.com
Ort Krylbo
Hemsida web.telia.com/~u22616655/
Telefon 0226/661 70
>>   Tinchens  <<
Ägare Eva Düringer
Ort Vreta kloster
Hemsida www.tinchens.se
Telefon 013/635 40
Telefon 070/635 40 17
>>   Tocanias  <<
Ägare Anne-Charlotte Steen
E-post anma512@hotmail.com
Ort Tyresö, Stockholm
Hemsida www.tocanias.se
Telefon 0709/60 99 13
>>   Toutchstone  <<
Ägare Svante Frisk
E-post toutchstone@telia.com
Ort Svartsjö, Stockholm
Hemsida www.toutchstone.se
Telefon 08/24 10 35
Telefon 0706/49 00 47
>>   Trumpfield's  <<
Ägare Eva Vinje
E-post vinjefam@online.no
Ägare Tor Vinje
Ort Norge
Hemsida www.trumpfield.no
Telefon 0047 31 28 85 30
>>   Varggulds  <<
Ägare Marie Andersson
E-post varggulds@telia.com
Ort Östervåla
Hemsida www.123minsida.se/varggulds
Telefon 0292/221 60
Telefon 070/235 40 43
>>   Vällhaga Gård  <<
Ägare Fam. Alexandersson
E-post vallhagagard@telia.com
Ort Falun
Hemsida www.vallhagagard.se
Telefon 023/655 42
Telefon 070/276 55 42
>>   White Russell's  <<
Ägare Carina Pettersson
E-post whiterussells@comhem.se
Ort Luleå
Hemsida www.whiterussells.se
Telefon 070/622 66 20
Medlemsinloggning
 
 
Registrera mig
Glömt lösenord

Uppfödare?

Vill du ha med din Parsonkennel här? Det kostar 300 kronor per år.

Betala in beloppet på Svenska Parsonklubbens Plusgiro 79 97 48-9 och skriv tydligt att inbetalningen avser uppfödarlistan. Ange samtliga kontaktuppgifter som önskas i uppfödarlistan.

För att få listas i uppfödarlistan måste du ha en SKK registrerad kennel samt vara medlem i Parsonklubben.

Om du finns med på uppfödarlistan länkas även till din hemsida från dina aktuella valpannonser och från dina hundar i CK-boken.